Firma DROG-MET Konstrukcje Stalowe powstała w roku 1999 jako Drogmet spółka jawna.

W roku 2008 po odejściu jednego z wspólników została przekształcona w działalność gospodarczą również pod DROG-MET Szostak Ryszard.
Przez pierwsze lata nasza firma zajmowała się produkcją kiprów jako podwykonawca firmy KH-Kipper. Następnie firma DROG-MET Konstrukcje Stalowe nawiązała wieloletnią współpracę ze szwedzkim dystrybutorem sprzętu rolniczego NordFarm. W naszym zakładzie produkowane, na eksport, był osprzęt zimowego utrzymania dróg takie jak: rozsypniki walcowe, rozsypniki piaski, rozsypniki żwiru, pługi do odśnieżania : pługi lemieszowe lemieszowe, pługi wirnikowe, pługi wleczone. Wykonywaliśmy również dla firmy NordFarm konstrukcje stalowe w postaci osprzętu dla pojazdów rolniczych jak haki do nawozów, uchwyty hydrauliczne do słomy / kiszonki. Zamawiane konstrukcje wykonywane były według własnych projektów jak i wg projektu klienta.
Równocześnie działalność firmy DROG-MET Konstrukcje Stalowe rozwijała się w kierunku współpracy z firmami z branży prefabrykacji wyrobów betonowych zarówno z regionu świętokrzyskiego jak i całego kraju.
Przez blisko 15 lat zdobyliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie w produkcji przemysłowych konstrukcji stalowych. Posiadamy specjalistyczną wiedzę z zakresu projektowania i produkcji stalowych form do odlewów betonowych m.in. Formy przepustów drogowych, formy przepustów kolejowych, formy belek mostowych, formy słupów i belek konstrukcji hal, formy belek strunobetonowych / belek sprężonych. Kompleksowo wykonujemy całe tory do odlewnia, tory wibracyjne, stoły wibracyjne, bloki oporowe do lin strunobetonu, marki do odlewów betonowych.
divider
Równolegle wykonujemy komplekso konstrukcje hal, konstrukcje stalowe wiat, barier mostowych i wiaduktowych, ekrany przeciwporażeniowe, ryglówki, stężenia ścienne i połaciowe.